leczenie protetyczne i ortodontyczne, chirurgia periodontologiczna - to nie jest pełna lista zabiegów, które wykonuje chirurg stomatolog.
Stomatologia
Jeśli masz do poddania się chirurgicznego leczenia stomatologicznego, pierwszą rzeczą do rozważenia jest wybór dobrego dentysty i jest to sprawa, która powinna być traktowana z wielką ostrożnością. W końcu operacja, bez względu na to, jak skomplikowana, jest poważnym zabiegiem. W celu uzyskania wysokiej jakości rezultatu, bez komplikacji, należy zwrócić się do profesjonalisty.
Endodoncja
Doświadczenie i reputacja. Nie wahaj się zapytać o wykształcenie i doświadczenie specjalisty. Poszukaj jego recenzji w Internecie, przejrzyj książkę z recenzjami, która jest dostępna dla kliniki. Porozmawiaj z osobami, które były bezpośrednio leczone przez specjalistę.
Dentysta
Obecność zaświadczeń o uczestnictwie chirurga w różnych kursach, konferencjach itp. pozwoli zorientować się, czy chirurg jest na bieżąco z nowoczesnymi technikami i technologiami leczenia (w chirurgii rozwijają się one w szybkim tempie). Uznanie dla lekarza na arenie międzynarodowej mówi samo za siebie.
Aby uniknąć wielu chorób i bolesnych
Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie wielu osób. Aby uniknąć wielu chorób i bolesnych przypadłości bardzo ważne są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym a także ograniczenie cukru, który jest przyczyną próchnicy już u kilkuletnich dzieci.
Sprawdzony i zaufany dentysta na każdej kontroli oceni nowe zmiany i odpowiednio wcześnie wdroży leczenie. Stomatologia to dziedzina, która zajmuje się nie tylko zębami ale również dziąsłami, dlatego warto pokazać na wizycie bolesne zmiany.
Z kolei endodoncja to leczenie kanałowe. Najczęściej jest ono konieczne gdy ząb jest bardzo zniszczony. W leczeniu wykorzystywane są specjalne narzędzia. Leczenie kanałowe jest długotrwałe i kosztowne. Zazwyczaj koniecznych jest kilka wizyt, a całkowity koszt to kilkaset złotych.
Niestety choroby miazgi zęba są bardzo bolesne, przez co pacjent może odczuwać dyskomfort gdy znieczulenie po zabiegu przestaje działać.
Leczenie kanałowe to w niektórych przypadkach alternatywa dla ekstrakcji zęba i wstawienia implantu.
Mnożące się bowiem w chorej tkance
O tym, że zepsute zęby szpecą i bywają źródłem kompleksów, wie nawet dziecko. Niestety, nie jest to koniec złych wiadomości. Zmienione chorobowo zęby stwarzają też poważne zagrożenie dla zdrowia. Mnożące się bowiem w chorej tkance zęba drobnoustroje wraz z krwiobiegiem mogą przedostać się do nerek, trzustki, czy chociażby serca. Konsekwencje nierzadko bywają poważne. No, bo kto by pomyślał, że za kłębuszkowe zapalenie nerek, zaburzenia w produkcji insuliny czy chorobę serca odpowiedzialny jest zepsuty ząb?
A przecież wystarczy raz na pół roku odwiedzić gabinet stomatologiczny. Dentysta jest w stanie wykryć próchnicę w jej najwcześniejszym stadium, gdy jest ona jeszcze niedostrzegalna gołym okiem. Leczenie drobnych ubytków jest szybkie, praktycznie bezbolesne i dużo tańsze, niż w sytuacji, gdy choroba sięgnie zaawansowanego stadium.
Ale nawet wtedy, gdy ząb jest już bezpowrotnie zniszczony, na ratunek przychodzi endodoncja, czyli leczenie kanałowe. Dzisiejsza endodoncja, uzbrojona w silny mikroskop, jest w stanie uratować ząb, który jeszcze do niedawna nadawałby się tyko do ekstrakcji. Warto podkreślić, że nowoczesna stomatologia jest przyjazna pacjentowi i w wielu wypadkach dokonuje cudu, jednakże pod warunkiem, że odpowiednio wcześnie podejmie się leczenie. W trosce o piękny uśmiech i zdrowie całego organizmu już dziś umów się na wizytę!